Home About RLI Contact RLI Files

Officers of The Rotary Leadership Insitute International

Michael McGovernPRID Michael K. McGovern
International Chair

Knut JohnsenPDG Knut Johnsen
Intl. Vice-Chair, Operations

Frank WargoPDG Frank Wargo
Intl. Vice-Chair, Training

Paul MuczynskiPDG Paul Muczynski
International Treasurer

Penny ByronPDG Penny Byron
International Communications Director

Gregory RochePDG Gregory B. Roche
International IT Director

David LinettPRID David Linett
International Chair Emeritus

Dan SpencerPDG Dan Spencer
International Senior Advisor

 
 

 

Divisions of The Rotary Leadership Insitute International

Select a region on the map or see below.

RLI International Divisions North America South America Middle East Europe & Central Asia Africa Asia Australasia
RLI International Divisions North America South America Middle East Europe & Central Asia Africa Asia Australasia

North America

Canada/USA—Atlantic/Atlantique Division
Districts 7810, 7820: Part of Maine, USA and New Brunswick, Nova Scotia, Newfoundland and Labrador and Prince Edward Island, Canada, St. Pierre & Miquelon, France

PDG Noel Eustace
bumperchute@ca.inter.net
 
Canada—Prairie Division
Districts 5360, 5370, 5550: Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Canada

Rick Istead
rwistead@telus.net
 
Canada/USA—Pacific Northwest Division
Districts 5040, 5050, 5060, 5080, 5110, 5020: British Columbia,Yukon, Canada; Washington State, Oregon, Idaho, USA

Allan Davis
1advis2@gmail.com
 
Canada—Division St-Laurent
District 7041 and portions of Districts 7790, 7850, 7810 (French speaking division): Quebec, Nunavut and Ontario, Canada, part of New York, USA

Claude Laliberte
rotaryclaude@sympatico.ca
 
Canada/USA—Shining Waters Division
Districts 7070, 7090, 6330, 7080, 7010: Ontario, Canada and parts of New York and Michigan, USA

Patsy Marshall
Trainon2@sentex.net
www.rli-shiningwaters.org
 
Central America Division
Districts 4240, 4250: Panama, Costa Rica, Nicaragua, El Salvador, Belize, Guatemala and Honduras

Fransheska Audia
fransheska.audia@gmail.com

New Chair 7/1/21 - 6/30/24:
Rosamrina Zelaya
rmzelaya30 @gmail.com
 
Dominican Republic Division
District 4060

Jose Adolfo Herrera
joseadolfo20@yahoo.com

New Chair 7/1/21 - 6/30/24:

Aura Basilis
aurabasilis@yahoo.com
 
Mexico Division
Districts 4100, 4110, 4130, 4140,. 4170, 4185, 4195: All of Mexico

Jesus Ramon Valdez Castro, Chair (thru 6/30/22)
neurovaldez@prodigy.net.mx
 
David Mercado Garcia, Vice Chair
davismercado@hotmail.com
Vice-Chair Mexico Division
 
Ramon Medellin Aguirre, Secretary
ramonmedellin@hotmail.com
 
Juan Francisco Martinez Magallanes, Treasurer
jfmm@martinezmagallanes.com
 
USA—Far West Division
Districts 5190, 5220, 5230: Part of California

Wyn G. Spiller
wyn.spiller@gmail.com
 
USA/Canada—Great Lakes Division
Districts 6360, 6290, 6380, 6310: Parts of Michigan and Indiana, USA and Part of Ontario, Canada

Renee Merchant
rligreatlakes.org
 
USA—Heartland USA Division
Districts 5650, 6000: Nebraska/Iowa USA

Nicolette "Nicki" S. Klein, PP, Chair
www.rli-heartland.org
 
USA—Heart of America Division, Zones 30 & 31
Districts 6040, 6060, 6150, 6190, 6200, 6460, 6490, 6510, 6540, 6560, 6580, 6600, 6650, 6670, 6690, 6710, 6740, 6760, 6780, 6800, 6820, 6840, 6860, 6880: Alabama, parts of Arkansas, parts of Illinois, parts of Indiana, Kentucky, Louisiana, Mississippi, parts of Missouri, parts of Ohio, Tennessee (except NE)

Paul Bucurel
paul_bucurel@yahoo.com
https://HOA-RLI.com
 
USA—Lone Star Division
Districts 5730, 5870, 5840, 5930: Texas USA

Sherri C. Muniz
Sherri5840@msn.com
www.lsrli.org
 
USA—Main Line Division
Districts 7280, 7305, 7360: Parts of Pennsylvania, Maryland and West Virginia

Kelly Wike
Kelly.wike.bvkb@statefarm.com
 
Mark Barnhart, Treasurer/Registrar
mbarnhar@verizon.net
www.rlimainline.org
 
USA—Midwest Division
District 6450: Illinois

Linda Yates
yates.linda@sbcglobal.net
 
USA—North Coast Division
Districts 6630, 6600, 6650: Northern Ohio

Larry Warren, Chair
larrynsig@zoominternet.net
 
USA/Canada—Northeast America, Inc. Division (Home Div)
Districts 7210, 7230, 7255,7390, 7410, 7430, 7450, 7470, 7490, 7780, 7850, 7870, 7890, 7910, 7930, 7950, 7980, 7120, 7150, 7170, 7190, 7790: USA—Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Connecticut, Rhode Island, New York, New Jersey, Pennsylvania, Bermuda, part of W. Virginia, and part of Quebec, Canada

Paul Muczynski
pmuczynski@epix.net
www.rlinea.org
 
USA/Canada—North Star Divisions
Districts 5580, 5950, 5970: Part of Ontario, Canada; North Dakota and parts of Iowa, Minnesota and Wisconsin USA

Timothy Kaminski
timsrotary@gmail.com
 
USA—Rocky Mountain Division
Districts 5490, 5500, 5510, 5440, 5610, 5400, 5450, 5520, 5630, 5690, 5710, 5420, 5750, 5470, 5670, 5390: Arizona, Montana, South Dakota, Wyoming, parts of California, Colorado, Idaho, Iowa, Kansas, Minnesota, Nevada, Nebraska, Oklahoma, Oregon, New Mexico, Utah, Texas USA

Jeff Weinrach
jweinrach5520@nmia.com
 
PRIVP Greg E. Podd
greg@pfscpa.com
rockymountainrli.org
 
USA—Southern California-Nevada Division
Districts 5280, 5300, 5320, 5330, 5340: Parts of California and Nevada, USA

Richard Dell'Acqua, Chair
dellacqua@verizon.net
www.scnrli.org
 
USA/Caribbean—Sunshine Division
Districts 6950, 6960, 6970, 6980, 6990, 6890, 6930, 6940, 6900, 6910, 6920, 7000, 7020,7030: Florida, Georgia USA, Anguilla, Bahamas, British Virgin Islands, Cayman Islands, Haiti, Jamaica, Netherlands Antilles, Saint Barthelemy, Saint Martin, Turks & Caicos Islands, US Virgin Islands, Puerto Rico, Aruba, Bonaire, Curacao, Antigua & Barbuda, Barbados, Dominica, French Guiana, Grenada, Guadeloupe, Guyana, Martinique, Montserrat, St. Kitts-Nevis, St. Lucia, St. Vincent & The Grenadines, Suriname, Trinidad & Tobago

Margie Kersey, Chair
Margie@callkbs.com
404-680-7336
 
Vince Cautero, Chair Elect
ccityplan@aol.com
239-825-0553
 
Brenda Wendt, Chief Admin
brenwendt@gmail.com
352-249-7302
 
Tim Schuler, Counsel
tcs@timschulerlaw.com
727-515-8969
 
Louis Venuti, Treasurer
louisvenuti@gmail.com
321-286-7475
www.rlitraining.org
 
USA—Mid-Atlantic RLI
Districts 7545, 7570, 7600, 7610, 7620, 7630, 7670, 7680, 7690, 7710, 7720, 7730, 7750, 7770: Delaware, Maryland, District of Columbia, Virginia, West Virginia, Eastern Tennessee, North Carolina and South Carolina USA

Angelino, Lorraine Marie
DG2013@Rotary7750.org

South America

Argentina—Buenos Aires Division
Districts 4895, 4905: Buenos Aires and Buenos Aires State

PAG Jorge Campora, Co-Chair

PDG Eduardo Hindi, Co-Chair


Argentina, Paraguay & Uruguay Division
Districts 4815, 4845, 4920, 4930, 4945: Central/South Argentina, Paraguay and part of Uruguay

EGD Susana B. Capriglioni
subeca05@gmail.com


Bolivia Division
District 4690

William Torrico Hurtado
gerencia@tiendasexito.com
www.rotary4690.org/rli


Brazil—Central East Division
Districts 4520, 4530, 4580, 4760, 4770

Francisco Fernando Schlabitz
chicosch@gmail.com


Brazil—Division Mato Grosso
District 4440: Mato Grosso State, Brazil

Antonio Jose Zago
Antoniojzago@gmail.com


Brazil—Division Parana
Districts 4630, 4640, 4710, 4730


Brazil—Minas Gerais South Division
District 4560

Joao Otavio Veiga Rodrigues


Brazil—Rio Grande do Sul Division
Districts 4660, 4670, 4680, 4700, 4780: Rio Grande do Sul State, Brazil
Lia Silvia de Souza Pereira

lia@farrapo.com.br


Brazil—Rio Sao Paulo
Districts 4570, 4600

Fulvio Abrami Stagi
fulvio@contagi.com.br


Brazil—Santa Catarina Division
Districts 4652, 4740: Santa Catarina State and part of Parana

Alceu Eberhardt
alceb@terra.com.br


Brazil—Santa Catarina Division
Districts 4652, 4740: Santa Catarina State

Alceu Eberhardt
alceb@terra.com.br


Brazil—Sao Paulo Division
Districts 4420, 4430, 4590, 4610: Part of Sao Paulo State, Brazil

Marcos Buim
Marcosbuim.rotary@gmail.com


Brazil—Sao Paulo Northwest Division
Districts 4470, 4480, 4540: Parts of Brazil and Paraguay

Joao Passos
johnsteps9@hotmail.com


Chile Division
Districts 4320, 4340, 4355: Chile

Francisco Socias Ibanez
fsocias@gmail.com


Colombia Division
Districts 4271, 4281

Gladys Maldonado (thru 6/30/23)
gladysmal@hotmail.com

Alvaro Reyes, Vice Chair


Ecuador Division
District 4400

Hector Plaza, Ingeniero
hhplaza@gmail.com


Peru Division
Districts 4455, 4465

Niwell Davila Picon
https://rotaryleadershipinstitute-divisionperu.es.tl
Facebook: Rotary-Leadership-Institute-Division-Peru


Uruguay Division
District 4975

Omar Adi Cordoba
adi@adinet.com.uy


Venezuela Division
Districts 4370, 4380

PDG Cesar Mosquera
cesartmosquera@hotmail.com

PDG Ruben Luna (Chair 7/1/21 - 6/30/24)
rubenlunamil@gmail.com

Africa

Africa—Eastern Africa—Lake Victoria Division
District 9211
Tanzania, Uganda
Andrew Muguluma
andrewkigumba@gmail.com

Africa—Eastern Africa (new name to be determined)
District 1940
Eritrea, Ethiopia, Kenya, South Sudan
Isaac Gitoho
Isaac.gitoho@ecoenergy.co.ke


Africa—Southern Africa Division
Districts 9400, 9210, 9370: Angola, Botswana, Mozambique, Namibia, Losotho, Swaziland, South Africa, Malawi, Zambia, Zimbabwe

vacant


Africa—Mid-West Africa Division
District 9102: Benin, Togo, Ghana, Niger

Ralph Mills-Tettey


Africa—Northwest Africa Division
District 9101: Burkina Faso, Cote d'Ivoire, Gambia, Mali, Senegal, Liberia, Sierra Leone, Guinea, Guinea Bissau, Cape Verde

vacant


Egypt Division
District 2451

Ahmed Saada
Dg2014.15@gmail.com


French Division, Institut Rotarien de Leadership
Districts 1510, 1520, 1720, 1750, 1760, 1650, 1670, 1680, 1690, 1700, 1730, 1780, 1710, 2241, 9010, 9101, 9220: Algeria, Andorra, Comoros Islands, Djibouti, France, Madagascar, Mauritania, Mauritius, Mayotte, Monaco, Morocco, Reunion, Sao Tome & Principe, Seychelles, Tunisia

Jacques di Costanzo, PRID
jacquesdico@aol.com
www.rli-sectionfr.com


Nigeria Division
Districts 9110, 9125, 9141, 9142

Yomi Adewunmi
yomiadewunmi@yahoo.com

Middle East

District 2452 Division
District 2452: Cyprus, Lebanon, Jordan, Palestine, Bahrain, Sudan, United Arab Emirates, Rep. of Georgia and Armenia

Farid Gebran, Chair
fgebran@inco.com.lb


Israel Division
District 2490

Ran Linn
ranoz@hotmail.com, lran@meuhedet.co.il


Paskistan and Afghanistan Division
Districts 3271, 3272

C.M. Bendre
cmbendre@gmail.com

Europe & Central Asia

Belgium Division
District 2150

Alain van de Poel
Alain.vandepoel@skynet.be


Bulgaria Division
District 2482

Lyuben Atanasov
lyubenatanasov@gmail.com

PDG Kalcho Hinov
hinov@kim2000.bg


Croatia Division
District 1913

Hrvoje Kenfelj
hrvoje.kenfelj@gmail.com


Czech and Slovak Division
District 2240: Czech Republic and Slovakia

Petr Pajas
pj.pajas@gmail.com


Denmark Division
Districts 1440, 1450, 1461, 1470, 1480: Denmark, Greenland, Faroe Islands

Per Hylander
pkhylander@gmail.com


Finland Division
Districts 1385, 1390, 1410, 1420, 1430: Finland, Estonia

DT Martin Heinrichs
martinjheinrichs@outlook.com


French Division, Institut Rotarien de Leadership
Districts 1510, 1520, 1720, 1750, 1760, 1650, 1670, 1680, 1690, 1700, 1730, 1780, 1710, 2241, 9010, 9101, 9220: Algeria, Andorra, Comoros Islands, Djibouti, France, Madagascar, Mauritania, Mauritius, Mayotte, Monaco, Morocco, Reunion, Sao Tome & Principe, Seychelles, Tunisia

Jacques di Costanzo, PRID
jacquesdico@aol.com
www.rli-sectionfr.com


German Division
District 1841

Harald Bos
harald.bos@t-online.de


Greece Division
Districts 2470, 2484, 2485

Takis Dalianis, Co-Chair
Dalianis@mirage.gr

Vasillios Basile Christaras, Co-Chair


Iceland
District 1360

Anna Stefansdottir, Chair
anna.stefansdottir8@gmail.com


Italian Division
Districts 2090, 2100, 2120, 2080, 2110, 2031, 2032, 2041, 2042: Italy, Malta

Vito Casarano
vitocasarano@libero.it


Kosovo, Temporary Division
Kosovo and undistricted clubs in Albania

Neshad Asllani, PP
neshadasllani@gmail.com


Norway Division
District 2260, 2290, 2310

Elsa M. Nysveen
elsa.ny@online.no
District 2260: DG Elsa Nysveen
District 2290: PDG Laila Lerum, laila.lerum@altiboxmail.no
District 2310: DT Tor Petter Gulbrandsen, tpgulb@online.no


Poland Division
District 2231

Marek Lipinski
Marek.antoni.lipinski@gmail.com


Portugal Division
Districts 1960: Portugal, including the Azores Islands and Madeira Islands

PDG Jose Carlos Estorninho
carlosestorninho@hotmail.com


Portugal Division
Districts 1970: Portugal, including the Azores Islands and Madeira Islands

PDG Antonio Goes Madeira
a.g.madeira@hotmail.com

Jose Matias Charneca Coelho, Vice Chair
josemcoelho@gmail.com


Romania Division
District 2241: Romania and Moldova

Corneliu Dinca, PRID, Chair
corneliudinca55@gmail.com

Georgiana Zamfirescu, Executive Secretary
r.zamfirescu@gmail.com


Russia Division
District 2223: The Russian Federation

Tatyana Brovkina
Tatyana.brovkina.snz@gmail.com

Elena Atepalikhina, Deputy Chair
atepalikhina12@gmail.com


Serbia and Montenegro Division
District 2483

Marinel Subu
Marinel.subu@gmail.com


Slovenia Division
District 1912: Slovenia and Macedonia

Ludvik Toplak
Ludvik.toplak@almamater.si


Spain Division
Districts 2201, 2202, 2203: Espana

Jose Ramon Echevarria
jrechevarria@hotmail.com


Sweden Division
Districts 2390, 2350, 2370, 2410: Sweden, Latvia

Sonja.Andersson
sonja.andersson.lund@conhem.se


Turkey and Central Asia Division
Districts 2420, 2430, 2440: Turkey, Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgystan, Tajikistan

Canan Ersoz
canan@ersoz.org


Ukraine / Belarus Division
District 2232

Ukraine/Belarus
Serhiy Zavadsky, Chair
serhiy_zavadsky@yahoo.com

Australasia

Australia Division
Districts 9455, 9465, 9510, 9550, 9570, 9600, 9630, 9640, 9650, 9670, 9675, 9685, 9705, 9780, 9790, 9800, 9810, 9820, 9830: Parts of New South Wales and Queensland Australia, Nauru, Papua New Guinea, Timor Leste and Solomon Islands, Parts of South Australia, Northern Territory, New South Wales, Victoria, and Western Australia

Tim Moore
tim.moore@rotary9820.org.au


New Zealand and Pacific Islands Division
Districts 9920, 9910, 9930, 9940, 9970, 9980: New Zealand, American Samoa, Cook Islands, Fiji, French Polynesia, Kiribati, Tonga, Samoa, New Caledonia, Norfolk Island and Vanuatu

Ingrid Waugh
ingrid_waugh@rotaryoceania.zone
www.rotaryoceania.zone/SitePage/rotary-leadership-institute

Asia

Bangladesh Division
Districts 3281, 3282

Salim Reza, Chair
Salimreza57@yahoo.com

Nurul Kabir, Secretary
nurulkabir.rotary@gmail.com


India,Nepal, Sri Lanka, Bhutan and Maldives—South Asia RLI Organization

Sushil Gupta, RLISA Hon. Chair
sushil.gupta@yahoo.co.in

Binod Khaitan, RLISA Vice Chair
binodkay@gmail.com

Ulhas Kolhatkar, RLISA Advisor
rcdrulhas@gmail.com

Arun Prakash Gupta, Secretary
arunprakashbkn@yahoo.com

Mohan Kumar, Asst. Secretary
rtnmohan@gmail.com
www.rlisa.org


India—Central India Division
Districts 3020, 3131, 3132, 3150, 3160, 3170, 3181,3182, 3190,
Central India, Zone 7

Dr. Girish Gune, Chair
rtndrgirish@gmail.com

Rajendra Rai, Advisor—Past Chair
hrajendrarai@gmail.com

K. Seshasai Kumar, Secretary
rtn.seshasaikumar@gmail.com


India—Eastern India Division
Districts 3030, 3100, 3110 3120, 3240, 3250, 3261, 3262, 3291: Eastern India, Zone 6 except Nepal & Bhutan

Dilip Patnaik, Chair
dilip3260@gmail.com

Angsuman Bandyopadhyay, Secretary
ab3291@gmail.com

Sandeep Narang, Advisor - Past Chair
pdgsandeep@gmail.com


India—South India, Sri Lanka and Maldives Division
Districts 2981, 2982, 3000, 3201, 3202, 3211, 3212, 3220, 3231, 3232: South India, Sri Lanka and Maldives, Zone 5

George Sunderraj, Chair
geopris12@gmail.com

Gowrie Ranjan, Secretary

Rekha Shetty, Advisor - Past Chair
rekhashetty123@gmail.com


India—Western India Division
Districts 3011, 3012, 3040, 3053, 3054, 3060, 3070, 3090, 3141, 3142: Northern & Western India, Zone 4

B M Sivarraj, Chair
bmsivarraj@saatveeka.in

Sudhindra Mohan Sharma, Secretary
hydroexplore@yahoo.co.in

Ramesh Agarwal , Advisor - Past Chair
raggarwal3010@gmail.com

Japan Division
Districts 2500, 2510, 2520, 2530, 2540, 2550, 2560, 2570, 2580, 2590, 2600, 2610, 2620, 2630, 2640, 2650, 2680, 2700, 2710, 2720, 2730, 2750, 2760, 2770, 2790, 2820, 2830, 2840: Japan, Guam, Northern Marianas, Micronesia, Palau

Seiji Kita as Chair, PRID & Trustee, Chair
kita@shinken-net.co.jp

Tetsuya Otsuki, PDG, Vice Chair
t.otsuki@otuki.org

Shobei Tone, RLI Curriculum Committee Chair
tone@shioso.co.jp

Yasuharu Nakamura, RLI Facilitator Committee Chair
y-papi@xa2.so-net.ne.jp

Hiromi Honda, RLI Curriculum Committee Vice Chair
honda1189@ever.ocn.ne.jp

Magozaemon Takano, RLI Facilitator Committee Vice Chair
takano@kichijiya.co.jp

Kouichi Kinoshita, RLI Facilitator Committee Vice Chair
rcrskoki@gmail.com

Masamori Sawatari, PDG, Secretary
masamori@mtc.biglobe.ne.jp

Division Office
2-6-15 Shibakouen Minato-ku Tokyo, Japan 105-0011
Kokuryu-Shibakouen BLD. 3F
TEL:+81-3-3436-2750
FAX: +81-3-5472-2750
rlijapan.mainoffice@gmail.com
https://rli-japan.org/


Korea Division
Districts 3590, 3620, 3630, 3640, 3661, 3680, 3700, 3710, 3721, 3722, 3730, 3740

Jhinsup JJ Jhung
jsjhung@openbase.co.kr


Malaysia/Singapore Division
Districts 3300, 3310: Malaysia, Singapore, Brunei

Hoe-Beng Fong
hbfong@singnet.com.sg


Nepal and Bhutan Division
District 3292: Nepal, Bhutan

Yogendra Man Pradhan, Co-Chair
yogendra_pradhan@hotmail.com

Sanjay Giri, Co-Chair
giri4@hotmail.com

Ratna Man Sakhya, Past Chair & Advisor
rmsakya@gmail.com


Paskistan and Afghanistan Division
Districts 3271, 3272

C.M. Bendre
cmbendre@gmail.com


Philippines Division, Luzon Division
Districts 3810, 3800, 3780, 3790, 3820, 3830, 3770
Ernesto 'Ernie' Y. Choa


Philippines—Visayas & Mindanao Division
Districts 385,038,603,870

Mary Anne Solomon
meannesolomon@gmail.com


South China/Indonesia Division
Districts 3450, 3410, 3420: Indonesia, Hong Kong & Macau, (China), Mongolia, the Peoples Republic of China, Guangdong Province

Peter Wan, Division Chair
peterwanrotary@gmail.com

Rudolfo Balmater, Country Chair for Indonesia
Rodolfo.balmater@gmail.com

Eva t. Kurniaty, District 3410 Chair
kurniaty_e@yahoo.com

Aloysius Purwa, District 3420 Chair
al@purwa.me


Taiwan Division
Districts 3461, 3462, 3470, 3481, 3482, 3490, 3501, 3502, 3510, 3521, 3522, 3523

PDG Stan, S.T. Lee,Chair
rlitw@rlitw.orghcserotary@yahoo.com.tw
www.rlitw.org

 

RLI Awards & Recognitions

RLI Distinguished Service Award

RLI's highest award recognizes exceptional leadership and service.

2018

Cathy Roth
PDG Cathy Roth

2017

James R. Henry
PDG James R. Henry

2016

Subhash Saraf
PDG Subhash Saraf

2015

Wei-Lin Dens Shao
PDG Wei-Lin Dens Shao

Celia Giay
PRIVP Celia Giay

2014

Michael McGovern
PRIVP Michael McGovern

Monty Audenart
PRIVP Monty Audenart

2013

Knut Johnsen
PDG Knut Johnsen

Tamton Mustapha
PDG Tamton Mustapha

2012

Richard D. King
PRIP Richard D. King

Luis Vicente Giay
PRIP Luis Vicente Giay

2011

Antonio Hallage
PDG Antonio Hallage

2010

Frank Wargo
PDG Frank Wargo

2009

Binod Khaitan
PDG Binod Khaitan

2008

Michael Rabasca
PDG Michael Rabasca

RLI Outstanding Achievement Award

Established in 2010, this award recognizes exceptional achievement and service to RLI.

2018

Farid Gebran
PDG Farid Gebran

Kalcho Hinov
PDG Kalcho Hinov

Timothy Schuler
PDG Timothy Schuler

2017

William F. Torrico Hurtado
PDG William F. Torrico Hurtado

Leila T. Ristelli
PDG Leila T. Ristelli

Fernando Dias Sobrinho
PDG Fernando Dias Sobrinho

Elizabeth Thomas
PDG Elizabeth Thomas

2016

Kwang Tae Kim
PRID Kwang Tae Kim

Jungho Cho
PDG Jungho Cho

Tonette McAndrew
PDG Tonette McAndrew

Salvador Rizzo
PDG Salvador Rizzo

2014

Renee Merchant
PDG Renee Merchant

Nils Ove Jensen
PDG Nils Ove Jensen

2013

Chris Offer
PDG Chris Offer

Bevin Wall
PDG Bevin Wall

Beryl Robinson
PDG Beryl Robinson

2012

Hoe-Beng Fong
PDG Hoe-Beng Fong

Wei-Lin Dens Shao
PDG Wei-Lin Dens Shao

Rodolfo Balmater
PDG Rodolfo Balmater

2011

Jacques di Costanzo
PDG Jacques di Costanzo

Subhash Saraf
PDG Subhash Saraf

Juan Pedro Torroba
PDG Juan Pedro Torroba

2010

Serge Gouteyron
PDG Serge Gouteyron

Yoshikazu Minamisono
PDG Yoshikazu Minamisono

Cathy J. Roth
PDG Cathy J. Roth

Contact RLI

PRID Michael K. McGovern
International Chair
mkmcee@gmail.com

PDG Knut Johnsen
Intl. Vice-Chair, Operations
knutjohnsen@att.net

PDG Frank Wargo
Intl. Vice-Chair, Training
Frank.wargo@snet.net

PDG Paul Muczynski
International Treasurer
pmuczynski@epix.net

PDG Penny Byron
International Communications Director
pennybyronRLI@gmail.com

PDG Gregory B. Roche
International IT Director
gregroche@outlook.com